WordPress veritabanı hatası: [Table 'kolaypic_flwcd.4rhf94_feeds' doesn't exist]
SELECT `content` FROM `4rhf94_feeds` WHERE `id` = 186

Sıkça Sorulan Sorular | FLOWCODE.NET

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

S-1 FLOWCODE ile pic programlama profesyonel mi?

C-1  Zamanın nakit olduğu bu dönemde piyasaya iş yapıyorsanız devrelerinizi hızlıca geliştirmeniz gereklidir. Bunun için pic programınızı hızlıca geliştirip test edebilmelisiniz. İşte sizde vaktin nakit olduğunu düşünen ve işi en kısa yoldan en hızlı şekilde gerçekleştirmenin profesyonellik olduğunu düşünüyorsanız flowcode tam bir profesyonel yazılımdır.

Flowcode ile pic programlama öğrenmeye başladığınızda, etrafınızda mutlaka flowcode’un profesyonel olmadığını flowocde  ile pic programlama öğrenmek yerine, XC, CCS C, Assembly gibi kod tabanlı programları öğrenmenizi söyleyeceklerdir. Buna cevabımız çok basittir. Flowcode ile pic programlamayı 1 haftada öğrenebilirsiniz ve bu seviyeye kod tabanlı bir dil ile 2 ayda ulaşabilirsiniz. Biz size kod tabanlı dilleri öğrenmeyin demiyoruz. Hatta öğrenin, ne kadar çok programlama dili bilirseniz işleriniz o kadar kolaylaşır. 1 haftada öğrendiğiniz flowcode ile pic programlamanın size bir zararı olmaz.

S2-Eğitim setinde Flowcode’un hangi versiyonu kullandınız?SSS

C2-Flowocde 5.5 versiyonu anlatılmıştır.

S3-Flowcode’un 6 versiyonu çıkmışken neden 5.5 versiyonunu anlattınız.

C3-Bunun birkaç sebebi var.

1-En önemli sebebi, flowcode 6 versiyonunun kullanıcı arayüzünün çok karmaşıklaştırılmış olmasıdır. V5.5’da olan basit sade anlaşılır arayüz picle ilgisi olmayan 3d animasyon özelliğinin eklenmesiyle arayüz gereksiz karmaşıklaşmıştır. İlk defa pic öğreneceklerin karmaşık arayüzle boğuşmalarını önlemek için V5.5 anlatılmıştır. V5.5 arayüzüne alışan biri kısa bir alışma süresinden sonra V6 aryüzünüde rahatça kullanabilirler.

2-Flowcode 5.5 versiyonu 2KB’ta kadar pic programlarınızı süres sınırı olmadan ücretsiz yapabilirsiniz. V6 versiyonunda 30 günlük deneme sürümü vardır.

3-Flowcode 5.5 versiyonunda arayüz Türkçe’dir. V6 versiyonda arayüz Türkçe değildir.

S4-Piyasada bilgisayar anakartı gibi olan (smd) herşeyi üzerinde deneme kartları var. Neden deneme kartı setiniz bu şekilde değil?

C4-Evet piyasada bu tip kartlar vardır ve gerçekten ilk görünüşte insanı cezbeden bir görünüşleri vardır. Fakat bu kartlarda herşey bir arada olduğundan kullanıcıların donanımı anlamasını zorlaştırır. Kart üzerinde bir sürü dip switchle portları açma kapama vs birçok karmaşık ayar gereklidir. Halbuki bizim deneme kartlarımızda modüler yapı vardır. Böylece sadece ihtiyacınız olan modülü ilgili porta takarak kullanabilirsiniz. Böylece kafanız karışmaz ve donanımı çok daha iyi öğrenirsiniz. Ayrıca kartlarımız yüzey montaj(smd) yerine klasik dip malzmelerden üretildiği için kartları demonte satın alabilirsiniz. Demonte satın aldığınız kartları kendiniz monte ederek hem kendi yaptığınız kartın çalıştırma zevkini tadarsınız hem de daha ucuza seti almış olursunuz.

S5- E kitabın içindekiler bölümünü incelediğimizde Flowcode menülerinde bulunan  RF, RFID, GSM gibi başlıklar ile ilgili örnek göremedim neden?

C5-Elinizdeki bu  e-kitap serinin ilk e-kitabıdır.  Bu e-kitapta flowcode’un  genel kullanımı ve ücretsiz versiyonun izin verdiği özellikler VE RS232,servo gibi özellikler anlatılmıştır. Serinin ilerleyen bölümlerinde yeni e-kitaplar ile RF, RFID, GSM vb özellikler yeni modüller ile anlatılacaktır.